دکتر سیامک همت پور
متخصص ارتودنسی


من سیامک همت پور متولد سال 1354 در تهران هستم. در سال 1378 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران، با کسب رتبه برتر فارغ التحصیل شدم. به دلیل داشتن سهمیه رتبه برتر، با در نظر نگرفتن دوره سربازی، مجاز به شرکت در 3 رشته تخصصی (رادیولوژی، پاتولوژی و تشخیص) شدم. که همان سال در رشته رادیولوژی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدم. اما به علت علاقه زیاد به رشته ارتودنسی از تحصیل در آن رشته انصراف دادم. بعد از گذراندن دوره سربازی و طرح دندانپزشکی در آزمون ورودی تخصصی شرکت کردم و با کسب رتبه سوم کشوری در رشته ارتودنسی دانشگاه تهران پذیرفته شدم. بعد از گذراندن دوره تخصصی 3 ساله و موفقیت در اخذ بورد تخصصی از دانشگاه تهران به عنوان هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی تهران مشغول به فعالیت شدم. در سابقه کار دانشگاهی خود، سرپرستی بخش تخصصی ارتودنسی را نیز دارم. درحال حاضر به عنوان متخصص ارتودنسی در مطب خود مشغول فعالیت می باشم.


در درمان بیماران خود علاوه بر درمان ناهنجاری های دندانی و فکی، بر معیارهای زیبایی شناختی و لزوم انجام کارهای لازم برای رسیدن به این هدف تأکید دارم. داشتن لبخند زیبا و چهره متناسب هدف ما در درمان بیماران می باشد.

خلاصه ای درباره متخصص ارتودنسی

دکتر سیامک همت پور به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی و با خیالی آسوده لبخند بزنید و از لبخند خود احساس رضایت کنید ، بیشتر افراد به دلیل نداشتن خط لبخند صحیح و یا دندان های به هم ریخته از لبخند زدن پرهیز میکنند و دندان های خود را مخفی میکنند. درمان ارتودنسی نه تنها برای درمان چیدمان دندان ها و ناهنجاری ها بلکه برای اصلاح طرح لبخند و بالاتر بردن اعتماد به نفس شما کاربرد دارد. با مراجعه به متخصص ارتودنسی میتوانید نامرتبی دندان ها و طرح لبخند خود را اصلاح کنید. بهترین روش درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی مشخص خواهد شد، بسیاری از افراد با مراجعه به ارتودنتیست روش خاصی را پیشنهاد میکنند ولی بهترین روش بعد از معاینه و توسط پزشک مشخص خواهد شد. انواع درمان های ارتودنسی شامل: ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی دیمون و ارتودنسی پیزوسیژن است که در بخش های دیگر میتوانید در مورد این نوع از ارتودنسی ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 
 

برای پرسیدن سوالات خود از دکتر همت پور متخصص ارتودنسی در مورد درمان، به صفحه سوالات متداول ارتودنسی مراجعه نمایید.

متخصص ارتودنسی چه کاری انجام می دهد؟

مهم ترین دلیل رفتن پیش یک متخصص ارتودنسی برای کودکان و بزرگسالان یک چیز است: برای درمان دندان های کج و ناهماهنگی های آرواره ها. بهترین متخصص ارتودنسی به شما کمک می کند دندان هایتان صاف شود و فکتان بهبود یابد. این کار از طریق اصلاح دندان ها و قرارگیری درست آنها در کنار یکدیگر و تصحیح نحوه قرار گیری فکین روی هم انجام می شود. این متخصصان از بریس ها (braces)، پلاک ها و دیگر دستگاه ها استفاده می کنند. هدگیر ها (headgear) هم از این جمله دستگاه ها هستند که دور سر و یا گردن قرار می گیرند و فشار لازم برای جابه جایی دندان را تامین می کنند. متخصصان ارتودنسی همچنین از دستگاه های نگه دارنده برای نگه داشتن دندان در جای خود استفاده می کنند. دندانپزشکان عمومی و همچنین متخصصین اطفال کودکان دارای مشکل دندان یا فک را به متخصصین ارتودنسی ارجاع می دهند. در بسیاری از اوقات این اتفاق به درخواست خود کودک می افتد، زیرا به خاطر شکل دندان یا فکش مورد تمسخر قرار گرفته است. برای اینکه ارتودنتیست بشوید، ابتدا باید مدرک دندانپزشکی عمومی خود را دریافت کنید. این دوره در کشور ما معمولا شش سال به طول می انجامد. پس از آن با شرکت در امتحان دستیاری می توانید وارد مقطع تخصص ارتودنسی شوید. بسیاری از دندانپزشکان عمومی می توانند مشکلات ارتودنسی کوچک را حل کنند و برخی از کارهای مربوط به این رشته را انجام دهند. اما برای مشکلات پیچیده تر و موارد مهم تر بیماران را به متخصص ارتودنسی ارجاع می دهند.
متخصص ارتودنسی  

چرا باید به دکتر ارتودنسی مراجعه کنیم؟

بسیاری از بیماران تنها برای صاف کردن دندانهایشان به دکتر ارتودنسی مراجعه می کنند. اما درمان چیزی که مهم تر از صاف شدن دندان هاست این است که خطوط فک های بالا و پایین روی هم قرار گرفته و مشکلات فک برطرف شده باشد. در کنار این موضوع، صاف شدن دندان ها اتفاق می افتد و به این ترتیب بیمار علاوه بر فاکتور زیبایی سلامت دندان هایش را تضمین شده می بیند.  
تماس با مطب جردن
تماس با مطب کرج