براکت های سرامیکی ارتودنسی

براکت های سرامیکی نوعی از براکت های ارتودنسی هستند که از مواد کامپوزیتی همرنگ دندان استفاده شده و تقریبا بی رنگ می باشند. این نوع از براکت ها برای افرادی که تمایل دارند ارتودنسی روی دندانشان دیده نشود و توجه اطرافیان را به خود جلب نکند مورد استفاده قرار می گیرد.

ظاهر براکت های سرامیکی در حدی ست که بسیاری از افراد در مواجه با شما تا مدت ها ممکن است متوجه ارتودنسی دندان هایتان نشوند. لزا این نکته یک امتیاز محسوب شده و این نوع از براکت ها از محبوبیت خاصی برخوردار است.

ویژگی های براکت های سرامیکی

ناگفته نماند در عین حال که باکت های سرامیکی که اصطلاحا براکت های نامرئی هم شناخته می شوند، از امتیاز جلب توجه کمتر و حفظ ظاهر عادی افراد برخوردار است، ویژگی های دیگری را نیز شامل می شود:

- گران تر بودن هزینه ارتودنسی با براکت های سرامیکی

- طولانی تر شدن مدت زمان لازم برای درمان قطعی

- افزایش سختی مراحل درمان برای ارتودنسی

- حساس بودن و شکننده بودن براکت ها که احتیاج به مراقبت بیشتری دارند

- تغییر رنگ ظاهری کش های ارتودنسی

- سختتر بودن کندن براکت ها از روی دندان

هزینه براکت های سرامیکی ارتودنسی

به طور کلی عوامل متعددی در انتخاب روش درمانی دخیل هستند. که تخمین هزینه ی وارده یکی از موارد محسوب می شود. هزینه ی نصب براکت های سرامیکی، با توجه به نحوه نصب، مراقبت و لوازم نگهداری، به نسبت سایر انواع براکت ها گران تر می باشد. اما باید توجه داشت که بحث زیبایی ظاهری و درصد ناهنجاری دندانی نیز در این انتخاب سهیم هستند.

اما براکت فلزی مقرون به صرفه ترین نوع درمان ارتودنسی شناخته شده است. در صورتی که براکت سرامیکی علاوه بر نکات لازم جهت نگهداری، و هزینه درمان، به جلسات بیشتر درمانی نیاز داشته و مدت زمان بیشتری هم تا نتیجه گیری نهایی زمان می برد. لزا با توجه به همه ی موارد ذکر شده، هزینه ی نصب براکت سرامیکی بیشتر از سایر موارد درمانی به نظر می رسد.

تماس با مطب جردن
تماس با مطب کرج