براکت ها و غذاهای مصرفی

تغذیه صحیح در ارتودنسی یکی از موارد بسیار مهم در روند درمانی می باشد. که شامل دوره ی کوتاه مدت مربوط به هفته اول آغاز درمان ارتودنسی و همچنین رعایت های بعد آن که بازه درمانی دراز مدت محسوب می شود، می باشد.

به طوری که رعایت غذایی در طول درمان به شکل دراز مدت، که برای حفظ سلامت فردی و مراقبت از سیستم ارتودنسی اعمال شده در دهان است، مستلزم تغییر یکسری عادت های غذایی و تداوم آن ها می باشد.

لزا مراقبت از براکت های راتودنسی امری مهم در روند درمان میباشد. طبق تحقیقات اخیر، با مصرف غذاهای مضر و رعایت نکردن نکات ذکر شده، در هنگام جویدن غذاها براکت ها از روی دندان ها شکسته و جدا می شوند. و روند درمان به سادگی با اختلال واجه شده و نیاز به ترمیم مجدد پیدا می کند.

چه غذاهایی نخوریم؟

غذاهای خیلی داغ غذاها و نوشیدنی هایی که می تواند باعث ایجاد پوسیدگی و خوردگی دندان می شود غذاهای چسبنده مانند آدامس، راحت الحلقوم، شکلات و تافی غذاها و نوشیدنی ها با سطح شکر بالا جویدن یخ غذاهای سفت یا خشک مثل پیتزا هویج آجیل و ...

چگونه غذاهایی که دوست داریم را بخوریم؟

لازم به ذکر است که بسیاری از غذاهای ممنوعه را می توان در این دوران با اعمال تغییراتی اندک مورد استفاده قرار داد و با توجه و رعایت تمامی نکات ذکر شده توسط پزشک معالج سلامت دندان ها و ارتودنسی در طی درمان حفظ گردد:

بیسکوییت ها و شیرینی های سخت می توانند با شیر ترکیب شده تا نرم شوند. هویج می تواند به صورت آب هویج یا هویج پخته شده مصرف شود. دانه های ذرت بخارپز شده و از ساقه جدا شوند. میوه ها له شده و یا آب گرفته شوند. آجیل ها هم میتوانند آسیاب شوند. همچنین شیرینی و آبنبات های سخت را هم بجای جویدن، مکید

تماس با مطب جردن
تماس با مطب کرج