ردیف کردن دندان ها
ردیف کردن دندان | مرتب کردن دندان
مهر ۱۹, ۱۳۹۶
درمان ارتودنسی توسط دکتر سیامک همت پور
چه زمانی برای ارتودنسی مناسب است؟
مهر ۱۹, ۱۳۹۶

آیا ارتودنسی درد دارد؟

نصب ارتودنسی لینگوال

 آیا بریس های ارتودنسی درد دارند؟

آیا در مورد درمان ارتودنسی تان مشوش هستید؟ ممکن است از خودتان بپرسید که ” آیا بریس های ارتودنسی درد دارند؟ ” خب، می توانیم خیالتان را راحت کنیم که ناراحتی ناشی از بریس های ارتودنسی قابل مدیریت است. باید بدانید که در طول دوره درمان با این موارد مواجه خواهید شد:

قرارگیری بریس های ارتودنسی

زمانی که بریس ها به دندان هایتان وصل می شوند، درد کمی را حس خواهید کرد. در روز شروع درمان و نصب بریس ها ممکن است که غذا خوردنتان بیشتر از معمول طول بکشد چون باید خودتان را با نحوه جدید جویدن غذا وفق دهید. بهتر است که در روزهای اول با غذاهای نرمتر مانند ماست، سوپ و مانند اینها شروع کنید. برخی از متخصصان ارتودنسی پس از نصب بریس ها به بیماران خوردن بستنی را توصیه می کنند.

سه روز نخست پس از نصب بریس های ارتودنسی

چون دندان شما شروع به جابه جایی می کند، ممکن است که اندکی احساس ناراحتی کنید. در این زمان هنوز دارید به فشار سیم ها و کش ها عادت می کنید. داروهای ضد درد مجاز می توانند به ناراحتی حاصل از درد شما را کم کنند. برای جلوگیری از ساییده شدن سیم ها به درون دهانتان می توانید سیم ها را به موم آغشته کنید. برای طرز استفاده از موم بر روی سیم ها می توانید از متخصص ارتودنسی تان بخواهید که نحوه انجام این کار را برایتان توضیح دهد. متخصصان ارتودنسی تخمین می زنند که در روز پنجم شروع درمان ناراحتی بیمار از بین می رود.

– ویزیت های ارتودنسی

ممکن است پس از هر ویزیت چند روز احساس ناراحتی داشته باشید. طرز کار بریس های ارتودنسی اینگونه است که به آهستگی دندان ها را به جای مناسبشان هدایت می کنند. تنظیم بریس های ارتودنسی به طور مرتب نیاز است تا دندان ها را به طور مناسب جا به جا کند. متخصص ارتودنسی شما باید به طور دوره ای سیم های منحنی را تنظیم کند و کش های ارتباطی را عوض کند.

پیشنهاداتی برای مقابله با درد

بیشتر افراد درد ناشی از ارتودنسی را ناراحت کننده ولی قابل تحمل می دانند. این دردها معمولا در پی نصب یا تنظیم مجدد ارتودنسی رخ می دهند. برخی از متخصصان ارتودنسی داروهای سبک مسکن درد مانند استامینوفن و ایبوبروفن را برای رهایی از دردهای دهانی و سردردهای ناشی از بریس ها تجویز می کنند. همچنین شستشوی دهان با آب نمک برای کمک به تسکین درد و ورم دهان توصیه می شود.
این طبیعیست که درباره درمان ارتودنسی تان اضطراب داشته باشید. اما می توانید پرسیدن سوال “آیا ارتودنسی درد دارد؟” را توقف کنید. متخصص ارتودنسی شما مطمئنا ابزار یا پیشنهاداتی را برای راحتی و تسکین هر گونه درد در چند روز پس از نصب ارتودنسی در اختیارتان خواهد گذاشت.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب جردن
تماس با مطب کرج